Манок на самця косулі

Манок здатен імітувати голос молодої самки косулі, що приваблює самця. Манок виготовлений із бука, в середині якого знаходиться пластиковий пищик. Частота (тон) та форма звукового сигналу налаштовується через мікрофон та осцилограф. Таким чином, отриманий звук є ідентичним до голосу тварини.

Особливо добре полювання на косулю з манком вести у період гону цього виду. За спостереженнями можна сказати, що це в основному припадає на липень-серпень. Хоча в залежності від регіону, кліматичних умов чи інших обставин спарювання косулі може відбуватись значно пізніше.

 

Купить манок на косулю

Купить манок на косулю в Украине

Практика показує, що самця косулі можна підманити і в інший період (не на гону). Навесні, коли з’являється молодняк самка певний час проводить з потомством в більш затишних місцях. Самець же часто виходить на віддалені пасовиська сам і охотно реагує на поклики самки. Восени зустрічаються неспаровані самці, які дуже агресивні та активно йдуть на поклики манка. Часто трапляються випадки, коли на цей звук приходять самки або минулорічний молодняк.

Для полювання на косулю необхідно детально підготувати місце. Якщо засідка знаходится на землі, то прибрати сухе листя та гілля з-під ніг. Потрібно менше рухатися, не шуміти і не палити. Має бути хороша оглядовість, а маскування одягу характерне для даної місцевості. Для імітації голосу косулі видуваємо у манок звуки “ФІ”, “ФЕ”, або “ФЕЕ”. Потрібно дути легенько, щоб звук здавався більш природним, оскільки косуля не кричить дуже голосно. Гранична відстань на якій людина чує цей звук не перевищує 150 м. Звір почує його і ще далі. Непотрібно дути часто у манок, достатньо 2-3 свистка на хвилину і повторювати це через кожні 20-30 хв. В процесі не рекомендується змінювати місце засідки. Зазвичай полювання ведеться вранці на сході сонця та ввечері на заході. А у період інтенсивного гону немає різниці в яку пору доби манити.

Звук даного манка ідентичний чеському Devana. Щоб навчитись правильно створювати звуки – подивіться це відео.

 

7 комментариев к “Манок на самця косулі”

 1. Охота з манком дійсно цікава. З першого разу цапа виманив, але взяти не вдалось. Він побачив мене першим….(((

 2. Согласен, нельзя менять место если начал манить, не один раз на этом погорел. Манок реально работающий.

 3. Звук вашого манка дуже подібний до звуку дитинчати козулі на цьому відео.

  1. Так, дійсно у малих подібний звук до самки, але у дорослої нижчий тон (грубший звук). Чим старша косуля, тим нижчий тон її голосу. Дуже старі самки мають надзвичайно низький тон звуку.
   Я колись практикував із звуками дитинчати косулі. Цікаво те, що одного разу до мене на цей звук вийшов здоровий кабан-сікач. Самець косулі теж активно біжить на поклики молоднячка.

 4. Минулого літа в червні-липні виходив декілька раз. Перші рази нічого не бачив. Десь на третій раз прийшов цап та гавкав метрів біля 50 було. Його погано бачив у хащах. Відкрився сезон на качку то на цапа не ходив. Потім у вересні-жовтні виходив ще реально прийшли на манок. 2 рази приманив близько.

  1. Коли самець косулі гавкає, то він в агресії. В такій ситуації він або відганяє соперника зі своєї території почувши самку, або помітив людину.
   Мені відомі випадки, коли на мисливця виходило два рогатих перегавкуючись один до одного.
   Я не рекомендую свистіти у манок, коли чуєте “БЕВ!”. Хоча потрібно вирішувати по ситуації, якщо наближається до вас, то все ok!. Якщо ж він віддаляється, то це помітив (почув) вас. Краще прийти сюди іншим разом. При цьому змінити місце засідки і все буде ok!.
   Якщо ж чути обох рогатих, що перегавкуються, то можна спробувати підманити обох. Тоді вони ще в більшому азарті біжать на манок.

 5. В прошлом году заказывал Сергей у тебя через OLX. Манок отработал отлично. В сентябре был случай, когда три рогача одновременно вышли. Еще часто было такое, что козел выходил от туда, от куда его не ждал. Не всегда получалось его взять. Но разве в этом дело. Весь интерес заключается в том. чтобы выманить его.
  Всем удачи!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.